Виробники не соромляться додавати різні добавки у свої вироби. Щороку українці з’їдають майже 300 тисяч тон ковбасних виробів на рік. Це в шість разів більше ніж вага усіх українських танків, що на озброєні в армії і в майже десять разів важче за Ейфелеву вежу.

Журналістка програми «Територія обману» влаштувалась практиканткою харчового технікуму і прокралася в м’ясний цех «Щира Баварщина», де виробляють ковбаси без м’яса. Працівник повідомив, що їхня фірма використовує, наприклад, звичайну свинячу шкіру, яку перебивають в емульсію, яка згодом йде в якості м’яса. Крім того, шкіру тварин, нутрощі насправді кладуть у ковбасу за технологією, яку самі ж виробники і придумують – на такій ковбасі стоятимуть літери «ТУ».

Є в ковбасі і соєві гранули, які спочатку виглядають як гума. Після цього, щоб нем’ясна ковбаса здавалася справжньою, її підфарбують. Додають в українські ковбаси виробники і таке: крупа манна, крохмаль картопляний, соєвий ізолят, сорбат калію, нітрит натрію, ізо-аскорбат натрію, м’ясо птиці механічного обвалювання, триполіфосфат натрію харчовий, глутамат натрію. Хитрі виробники знають, що їхній обман викрити майже неможливо. Крім того, звичайному споживачу ковбаса, яка має нижчу сортність і з додаванням усяких підсилювачів смаку, можуть сказати, що цей продукт навіть кращий. Але головний секрет, як смак хімії у таких сосисках замаскувати під смак м’яса.

Тут на допомогу приходить хімічний елемент глутамат натрію  – він же підсилювач смаку — E621. Цю речовину вважають умовно безпечною, але замовчують, що вона діє як наркотик. «Якщо їсти ковбасу із глутаматом, а потім взяти ковбасу без глутамату, то ця ковбаса буде вже не така приємна на смак. Це – звикання організму,» — зазначив Віктор Волошинець, начальник науково-дослідного центру випробувань продукції Укрметртестстандарт. Слід розуміти, що в Україні забороняється додавати підсилювач смаку E621, він же глутамат натрію, у варені дитячі ковбаси і сосиски вищого ґатунку за ДСТУ  — це незаконно.

Та є ще страшніший секрет, що приховує ковбасна хімія – білі порошки у білих мішках. На вище згадуваному підприємстві «Щира Баварщина» додають отруту, «яку краще не чіпати». Так про нітрит натрію, або стабілізатор кольору, скаже працівник цеху, а жінка-технолог пояснить, який він отруйний: «Якщо ти відкриєш і вдихнеш, то можеш обпалити собі верхні дихальні шляхи». Без цієї отрути ковбаса не була б такою красивою, рожевою, і ніхто б не захотів її купити.

Та крім нітриту натрію є ще й інша отрута, про яку неохоче розповіли в цеху «Щирої Баварщини». «Тут у нас є ще одна отрутка, але сьогодні ми її сховали, бо дуже небезпечна», — додав один з працівників ковбасного цеху. У свою чергу, директор підприємства спростовує інформацію. Він заявив журналістам, що працівники, які займались виготовленням ковбас з домішками, вже не працюють. Він наполягатиме, що такої ковбаси вони не роблять, а якщо і експериментують, то не на людях. «Собаки їдять, як кажуть, напрацювання», — додав він

Джерело

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям!